sednica Upravnog odbora Udruženja

Sinoć je u Kruševcu održana sednica Upravnog odbora Udruženja TRI MORAVE. Prisutni su bili sledeći članovi Upravnog odbora:

• Branko Rajčić
  • Marko Malićanin
  • Vladica Đolić
  • Nebojša Aleksić
  • Dejan Mihajlović
  • Radovan Đorđević

Opravdano su bila odsutna dva člana UO (Mina Avramović i Dejan Bekrić).

Dnevni red

Dnevni red su sačinjavale četiri tačke:

1. Odluke o članarini u Udruženju i o članarini u Savezu
  2. Angažovanje sekretara Udruženja
  3. Organizacija toka dokumentacije u okviru Udruženja
  4. Razno

Prva tačka je bila, verovatno, najteža na dnevnom redu. U pitanju su bile članarine, koje, u ova teška vremena, predstavljaju opterećenje za članove koliko god nizak bio iznos koji je predviđen. Na drugoj strani, neophodno je i da Udruženje uplaćuje svoju članarinu Savezu koji je odluku o iznosima članarina doneo posle odluke Udruženja. Tako smo se našli u malom raskoraku do kraja tekuće godine, ali je pronađeno rešenje koje će zadovoljiti sve zahteve.

U okviru druge tačke angažovan je sekretar Udruženja. Taj posao u poslednjih mesec dana već obavlja Saša Paunović, i na sinoćnjoj sednici je to samo ozvaničeno. UO je iskazao zadovoljstvo onim što je sekretar Udruđenja uradio u prethodnom periodu i odredio mu nove zadatke za naredni period.

Treća tačka je podrazumevala razradu toka dokumentacije u okviru Udruženja. Kako je trenutno u toku javni poziv koji od podnosilaca zahteva, u određenim slučajevima, i prilaganje vinogradarskog projekta koji treba da overi Udruženje, to je bila glavna tema ove tačke. Posle detaljne diskusije i, na momente, prilično burne diskusije, rešenje je pronađeno i doneta je odgovarajuća odluka.

U okviru četvrte tačke razgovaralo se o budućim aktivnostima Udruženja i iskustvima drugih regionalnih udrućenja koja su članovi Saveza. Definisane su neke od tema za narednu sednicu Skupštine i planirane aktivnosti koje nam slede u narednom periodu.

Ova sednica Upravnog odbora Udruženja održana je u vremenu od 18.00 do 22.30. Donete su važne odluke za dalji rad Udruženja. Tokom sednice prisutni su se pridržavali svih mera predviđenih za sprečavanje širenja epidemije KOVID-19.