zlato

I Podrum Braća Rajković donosi zlato sa ocenjivanja. Ova župska vinarska kuća, naravno – naš član, donosi nekoliko medalja sa dva prestižna međunarodna vinska nadmetanja.

Sa ocenjivanja balkanskih vina BIWC 2020 stižu dupla zlata za kasnu berbu tamjanike iz 2017. i pino roze iz 2019. Dalje, zlatnom medaljom se okitio i Prince Rskavac iz berbe 2018. i etiketa 33 iz 2016. Međunarodni sudijski žiri koji je ocenjivao vima činilo je petnaest članova. Sudije su bile iz Velike Britanije, Francuske, Meksika, Češke, Rumunije, Crne Gore, Bugarske, Severne Makedonije, Albanije i Srbije. Ocenjivanje vina je održano u Beogradu od 9. do 11. septembra.

Rajkovići su, osim gore navedenog, osvojili odličje i u Beču. Tamo su, na ovogodišnjem AWC-u, uzeli zlato za Sofia cuvee.

Sve čestitke za još jedan niz uspeha! Župa sija zlatnim sjajem.