Berba

Berba grožđa u sezoni 2020. je u veliko u toku. Ali, u toku je i berba nagrada koje članovi Udruženja Tri Morave donose sa različitih takmičenja i ocenjivanja. U prethodnim informacijama koje smo objavljivali pisali smo o vinariji Fragaria i podrumu Braća Rajković. Ovde donosimo vesti o odličjima koja donose vinarija Milosavljević iz Bučja i vinarska kuća Rubin iz Kruševca.

Na ovogodišnjem ocenjivanju AWC Vienna – International Wine Challenge vinarija Milosavljević je osvojila dve srebrne medalje. Nagrađena su vina VILA VINA prokupac iz berbe 2017. i vino VILA VINA SAUVIGNON BLANC iz 2019.

Tokom 2020. godine Rubinova vina su nagrađena na sledećim međunarodnim ocenjivanjima:

MUNDUS VINI Great International Wine Awards:

Amante Carmen 2016 – Zlatna medalja

Rubin Merlo 2017 – Zlatna medalja

CWSA – CHINA WINE SPIRITS&AWARDS

Amante Carmen 2016 – Zlatna medalja

Amante Aurora 2017 – Srebrna medalja

Rubin Merlo 2017 – Bronzana medalja

CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES:

Rubin Merlo 2017 – Zlatna medalja

Amante Carmen 2016 – Srebrna medalja

AWC Vienna – International Wine Challenge:

Rubinov Prokupac 2017 – Srebrna medalja

Rubin Šardone 2018 – Srebrna medalja

Članovi Udruženja Tri Morave i u ovoj godini nastavljaju sa uspesima na najvažnijim vinskim nadmetanjima i tako pronose slavu srpskog vina. Još jednom čestitamo svima koji su doneli nagrade u Srbiju!